Oleje silnikowe klasy premium

Napisane przez: Daniel Rzaniecki Kiedy: wtorek, listopada 13, 2018 Komentarzy: 0 Kliknięć: 112

Zasadą w doborze oleju silnikowego jest stosowanie się do instrukcji producenta silnika. Olej silnikowy stanowi element konstrukcji silnika.

Znawcy polecają oleje silnikowe klasy premium

Silnik jak nowy

Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez samochodu. Dzięki autu jesteśmy mobilni, szybko przemieszczamy się z miejsca na miejsce, możemy pracować w miejscowości oddalonej od domu i szybko pozałatwiać inne sprawy. W przypadku samochodu ważny jest nie tylko wygląd można bardzo szybko poprawić.

Wystarczy użyć ADBL QD1 środek do nabłyszczania lakieru oraz RR CUSTOMS szampon do samochodu i samochód znów wygląda jak z salonu i cieszy oko właściciela. Najważniejsze są sprawne części, które mają duży wpływ na użytkowanie samochodu i bezpieczną jazdę. Kluczową rolę w aucie odgrywa silnik. Każda jego awaria pociąga za sobą olbrzymie koszty. Dlatego warto o niego dbać. Eksperci uważają, że sprawny silnik to zasługa dobrze dobranego oleju. Wlanie nieodpowiedniego oleju silnikowego może zakończyć poważną awarią jednostki napędowej. Zasadą w doborze oleju silnikowego jest stosowanie się do instrukcji producenta silnika. Olej silnikowy stanowi element konstrukcji silnika.

Znawcy polecają oleje silnikowe klasy premium.

Już sama nazwa klasy daje pewność, że jest to produkt z najwyższej półki, który zapewni doskonałą ochronę silnika. Duża grupa kierowców nie do końca zwraca uwagę na to jaki olej kupuje. Zazwyczaj ufa radom sprzedawcy lub chce spróbować oleju z jakimiś ekstra dodatkami. Oleje silnikowe muszą spełnić określone wymagania danej klasy i pasować do wymogów, jak największej liczby producentów silników. Producenci olejów silnikowych klasy premium występują do wytwórców silników o przebadanie ich produktów i nadania znaczka aprobaty. Na puszce muszą znajdować się wszystkie wymagane oznaczenia jakości. Oleje syntetyczne są droższe, ale w zamian za to gwarantują lepszą ochronę silnika i wydłużają jego żywotność. W internecie można kupić wybrany olej taniej nawet o 30%. Wynika to z dużej konkurencji, co wymaga obniżenia ceny oraz importu niezależnego. W sklepach internetowych znajdziemy także SOFT 99 wosk samochodowy i RR CUSTOMS dystanse samochodowe . Zdaniem znawców branży motoryzacyjnej sprzedaż artykułów samochodowych przez internet będzie rosła ze względu na bogatszą ofertę, dokładne opisy produktów, możliwość zapoznania się z opinią innych użytkowników i niższą cenę.

Silnik przechodzą przemianę związane są rygorystycznymi normami emisji spalin. W ślad za zmianami w silnikach idą modyfikacje olejów silnikowych klasy premium.

Zasadą jest, że olej powinno wymieniać się o 15 tys. kilometrów, ale oczekiwania kierowców idą w stronę dłuższej przerwy między wymianami. Na rynku pojawiły się oleje spełniające to żądanie. Jednak nie dotyczą one wszystkich silników i przed ich użyciem trzeba upewnić, czy do danego silnika producent dopuszcza stosowanie oleju silnikowego o wydłużonym czasie działania. Nieprawdą jest, że po pewnym czasie trzeba zamienić olej syntetyczny na olej mineralny. Badania wykazały, że samochody, które jeździły na oleju syntetycznym przez długi czas, miały o wiele mniej osadów i były mniej zużyte niż te, do których wlewano oleje mineralne. W oleju klasy półsyntetyk składników syntetycznych jest ok 30%. Dodatek lepszych składników jest zbyt mały, aby usprawiedliwiał znaczny wzrost cen. Nie ma przeciwwskazań do mieszania różnych olejów silnikowych.

Praktycznie każdy olej silnikowy klasy premium jest mieszaniną różnych produktów bazowych.

W pełni mieszalne są oleje syntetyczne i mineralne różnych marek. Informacje o oleju znajdują się na opakowaniu. Nazwa producenta nie ma specjalnego znaczenia , jeżeli właściciel samochodu dobierze olej opierając się na parametrach jakościowych i klasie lepkości. Po przejechaniu znacznej ilości kilometrów można zastosować olej nieco wyższej klasie lepkości, czyli bardziej gęsty. Uszczelni on lepiej silnik i odrobinę poprawi jego kondycję. Należy mieć świadomość, że żaden olej, choć najdroższy na rynku nie naprawi zużytego silnika.

Doświadczeni kierowcy radzą, aby nie kupować zwykłego oleju silnikowego, a zainwestować w olej silnikowy klasy premium.

Cena zakupu jest co prawda wyższa, ale inwestycja zwraca się, ponieważ kierowca przez lata nie ma problemów z silnikiem. Oszczędza zatem na naprawach. Doświadczeniu ludzi, którzy od lat jeżdżą autami warto zaufać, gdyż potrafią ocenić wszelkie nowinki rynkowe i wybrać rzeczywiście dobry produkt. W razie wątpliwości, który olej będzie najlepszy od danego silnika, warto poradzić się znajomego mechanika. Średnia trwałość oleju silnikowego to 3 lata od daty produkcji. Warto trzymać się zaleceń producenta odnośnie czasu wymiany oleju. Producent określa go na podstawie składu i swoich badań.

Olej używany dłużej niż w zaleceniach przestaje być pełnowartościowy i może doprowadzić do niepożądanych zmian w silniku. Olej silnikowy klasy premium, na którym silnik doskonale pracuje powinien być dolewany zgodnie z zaleceniami i nie powinien być wymieniany na iny produkt. Od oleju silnikowego zależy kondycja silnika, dobry stan samochodu i spokój kierowcy. Dlatego nie powinno się na nim oszczędzać, tylko traktować jak inwestycję w auto.

Comments

Leave your comment