Olej samochodowy valvoline durablend 5w40 diesel

Napisane przez: Daniel Rzaniecki Kiedy: poniedziałek, listopada 26, 2018 Komentarzy: 0 Kliknięć: 111

Nieprawdą jest, że oleje valvoline durablend 5w40 diesel powinny być stosowane jedynie w drogich i najnowszych autach. Oleje syntetyczne są dobrym rozwiązaniem dla każdego samochodu, niezależnie od roku produkcji oraz ilości przejechanych kilometrów.

Kupno samochodu to niezwykle ważne wydarzenie i wielka radość.

W końcu nie trzeba wstawać znacznie wcześniej , aby zdążyć na autobus, przestaje się być uzależnionym od komunikacji miejskiej, kończy się stanie na przystankach, dostosowywanie swoich planów do rozkładu jazdy. Samochód daje poczucie wolności. Można wyjechać , gdzie ma człowiek ma ochotę, a nie tylko tam gdzie dojeżdża pociąg lub autobus, zatrzymać się w wyznaczonych miejscach na odpoczynek w trakcie dłuższej trasy. Najważniejsze jest jednak to, że posiadanie samochodu daje możliwość załatwienia wielu spraw w krótkim czasie, np.; można zawieść dziecko do przedszkola i zdążyć do pracy. Własne auto ułatwia życie. Właściciele zgodnie przyznają, że koszt posiadania samochodu to nie tylko paliwo, okresowa kontrola i zakup ubezpieczenia. Trzeba również zainwestować w pielęgnację auta i zadbać o wszystkie części i regularnie wymieniać olej. Ludzie są co prawa zabiegani: mają pracę , rodziny, przyjaciół, swoje pasje i czasem brakuje im czasu, by zadbać o samochód.

Właściciele często gubią się w ofercie środków do pielęgnacji samochodów, nie do końca wierzą producentom ,którzy zapewniają, że środek X ma najlepszy skład i jest niezawodny.

Według ekspertów rynku motoryzacyjnego wciąż największym zainteresowaniem wśród kierowców cieszą się oleje mineralne, a ludzie nie zmieniają szybko swoich decyzji zakupowych. Poza tym oleje syntetyczne są znacznie droższe niż mineralne. Niewątpliwą zaletą oleju syntetycznego valvoline durablend 5w40 diesel jest o wiele lepsza ochrona silnika o dużym przebiegu. Oleje syntetyczne powstają podczas syntezy chemicznej, surowej rafinacji lub innych złożonych reakcji chemicznych. Ich jednorodność cząsteczkowa i stopień czystości są nie do uzyskania w tradycyjnym procesie rafinacji, co stanowi o ich wyjątkowości i bardzo wysokiej jakości. Oleje valvoline durablend 5w40 diesel lepiej znoszą „trudne warunki pracy”.Do najważniejszych zalet olejów syntetycznych należy ułatwianie rozruchu pojazdu przy niskich temperaturach, co ma olbrzymie znaczenie w polskim klimacie.

Oleje syntetyczne lepiej tolerują upały, zapewniają najlepszą ochronę silnika pod dużymi obciążeniami, najwyższą stabilność termiczną i lepsza czystość silnika. Nieprawdą jest, że oleje valvoline durablend 5w40 diesel powinny być stosowane jedynie w drogich i najnowszych autach. Oleje syntetyczne są dobrym rozwiązaniem dla każdego samochodu, niezależnie od roku produkcji oraz ilości przejechanych kilometrów.

Oczywiście można po użyciu oleju syntetycznego wrócić do mineralnego, ale nie jest to za częsta praktyka, ponieważ kierowcy przekonują się, że olej syntetyczny jest o wiele lepszym produktem niż mineralny. Kto raz zmienił olej na lepszy nie wraca do gorszego produktu. Kupując olej syntetyczny warto zwrócić uwagę na dodatki. Detergenty sprawiają, że silnik jest czysty oraz neutralizują szkodliwe kwasy. Modyfikatory tarcia wpływają na mniejsze siły zachodzące między poszczególnych elementami ruchomymi. Efektem ich zastosowania jest lepsza wydajność paliwowa. Antyoksydanty sprawiają, że dłużej zostają zachowane idealne właściwości oleju. Środki dyspersyjne są konieczne, aby pozbywać się szkodliwej sadzy i szlamu. To wszystko sprawia, że olej valvoline durablend 5w40 diesel ma znakomitą jakość i jest doceniany przez właścicieli pojazdów.Dodatki to nawet 30 procent składu środka smarnego.Dlatego też specjaliści zalecają stosowanie olejów syntetycznych przez cały czas, a nie tylko do określonego przebiegu. Zaletą syntetyków jest to, że nie dokładają się w postaci nagaru wewnątrz silnika.

Olej syntetyczny należy wymieniać, co 10-15 tysięcy kilometrów. Dzięki temu zachowuje się czysty silnik i radykalnie ogranicza możliwość powstania jakichkolwiek osadów.

Używając najlepszych olejów syntetycznych, po uzyskaniu opinii mechanika na temat stanu silnika, można wydłużyć okres wymiany oleju do 20 tysięcy kilometrów. Pomimo wyższej ceny olej valvoline durablend 5w40 diesel jest bardzo ekonomicznym produktem, ponieważ może być dłużej użytkowany i zapewnia najlepszą ochronę dla silnika. To oznacza mniej awarii, wizyt u mechanika, a w konsekwencji tańsze utrzymanie samochodu. Producenci olejów syntetycznych dopasowują swoje produkty do wymagań producentów silników. Kierowcy mają więc pewność, że otrzymują produkt, którego potrzebuje samochód, optymalnym składzie. W większości nowych samochodów jest zalecenie, aby stosować wyłącznie oleje syntetyczne. Na ewentualną dolewkę powinno używać oleju, który aktualnie jest stosowany.

Dobrze jest sprawdzać poziom oleju przynajmniej raz w miesiącu. Olej valvoline 5w40 diesel można kupić zarówno w internecie, ja i stacjonarnych sklepach. Aby przekonać się o jego znakomitych właściwościach i bardzo wysokiej jakości wystarczy przeczytać opinie użytkowników, którzy go kupili i nie zamieniliby na żaden inny produkt. Oleje syntetyczne dają kierowcy wszystko, czego oczekuje od tego produktu- chronią silnik, umożliwiają odpalenie auta, nawet w czasie dużych mrozów i zmniejszają koszty wizyt u mechanika.

Comments

Leave your comment